مزایای کانکس و ویژگی های استفاده از آن چیست | کانکس سازه

0

مزایای کانکس و استفاده از آن به چند دسته اصلی تقسیم میشوند و همین دلایل باعث استقبال مردم از این سازه پیش ساخته شده است. اگر بخواهیم به طور کلی مزایای کانکس را به شما عزیزان توضیح دهیم قطعا اصلی ترین مزایای کانکس صرفه جویی در زمان و هزینه میباشد به این صورت که با استفاده از روش پیش ساختگی و حذف عملیات بنایی که بسیار هم وقت گیر میباشد موجب صرفه جویی در زمان و هزینه میشود. از دیگر مزایای کانکس این است که به راحتی میتوان آن را از محلی به محل دیگر جابجا کرد در صورتی که ساختمان های ساخته شده با روش بنایی را نمیتوان جابجا کرد بلکه باید تخریب شوند و در محل جدید دوباره از نو بنا شود. در ادامه با برخی مزایای کانکس با کانکس سازه سازنده کانکس همراه باشید.

ویژگی های استفاده از کانکس

برخی از مزایای کانکس ها را در قسمت قبل توضیح دادیم اما به این دلیل که فواید کانکس ها فراوان میباشد ما در این مطلب 5 مورد اصلی از ویژگی کانکس ها را مورد بررسی قرار می دهیم که این موارد شامل مقرون به صرفه از لحاظ اقتصادی، طراحی و ساخت و نصب سریع، قابلیت حمل و جابجایی، پایداری و عمر طولانی و مقاوم در برابر زلزله میباشد. در ادامه هر کدام از مزایای کانکس نامبرده را به طور مختصر برای شما کاربران گرامی توضیح خواهیم داد.

 • مقرون به صرفه از لحاظ اقتصادی

همانطور که در مقدمه به مزایای کانکس اشاره کردیم تهیه کانکس روشی بسیار مقرون به صرفه از لحاظ اقتصادی میباشد که هزینه را تا حد قابل توجهی به این دلیل حذف عملیات های بنایی که هم وقت گیر و هم هزینه های زیادی لازم دارد کاهش میدهد. اما اهمیت کانکس ها از این جهت نیز وجود دارد که بعد از استفاده کردن از آنها میتوانید آن را به فروش برسانید و نیازی به تخریب آن نمیباشد اما مزایای کانکس فقط به همین مورد ختم نمیشود.

 • طراحی ، ساخت و نصب سریع

از مزایای کانکس ها باید به این موضوع اشاره کرد که میتوان متناسب با نیاز و درخواست کارفرما عملیات طراحی و ساخت کانکس ها را انجام داد همچنین رنگ آمیزی کانکس ها میتوان سفارشی بوده و با توجه به موقعیت و کاربرد آن تغییر کند. کانکس ها میتوانند از لحاظ طراحی، شکل و پیکربندی بسته به کاربرد آنها ویژگی های متفاوتی داشته باشد. از دیگر محاسن کانکس سرعت اجرای نصب آن است. این مزیت کانکس در مواقع ضروری و زمان بروز حوادث بسیار کارآمد میباشد.

 • قابلیت حمل و جابجایی

مهمترین مزایای کانکس و اصلی ترین کاربرد کانکس داشتن قابلیت حمل و جابجایی آن ها میباشد. یعنی در زمان اتمام پروژه های عمرانی، تشخیص موقعیت وقوع زلزله و یا زمانی که کانکس ها از نوع فروشگاهی باشد و در محلی که نصب شده بازخورد خوبی دریافت نکرده باشد، به راحتی میتوان آن را از محلی به محل دیگر انتقال و تغییر موقعیت داد.

 • پایداری و عمر طولانی

از دیگر مزایای کانکس این است که کانکس ها یا همان خانه های پیش ساخته شده در برابر حوادث طبیعی مانند طوفان، آتش سوزی، سیل و زلزله (در ادامه کامل تر به آن می پردازیم) تا حد قابل قبولی دارای پایداری و مقاومت هستند البته با در نظر گرفتن سطح کیفیت بالا در تولید آنها میتواند در پایداری و عمر آنها بسیار تاثیرگذار واقع شود.

 • مقاوم در برابر زلزله

از دیگر مزایای کانکس ها مقاومت آنها در برابر زلزله میباشد. لازم است بدانید در طراحی و ساخت این کانکس ها از مصالح سبک استفاده میشود که همین موضوع باعث میشود در زمان زلزله به خوبی از خود واکنش نشان دهند. همچنین با موج زمین لرزه همسو میشوند که این قابلیت از تخریب شدن کانکس جلوگیری میکند. لازم به ذکر است که در صورت تخریب شدن کانکس در اثر زلزله، به دلیل سبک بودن مصالح مصرفی در آن، آوار آن برای انسان تهدید جانی محسوب نخواهد شد.

لطفا به این مطلب رای دهید

88%

88%

عالی
 • امتیاز نویسنده

  8.8

 • امتیاز کاربران (0 رای)

  0

درباره نویسنده بیشتر بدانید ...

لطفا دیدگاه خود را بنویسید (-:

تماس بگیرید