انواع کانتینر | ابعاد و مشخصات فنی کانتینرها | کانکس سازه

0

انواع کانتینر موضوع مقاله پیش رو میباشد. در گذشته جهت ساخت انواع کانتینر از چوب استفاده میشد اما امروزه اغلب آن ها از آهن ساخته میشوند. همچنین جنس کانتینرها از فایبرگلاس بوده که علاوه بر مقاوم بودن بسيار سبک و جابجايی آن ساده تر است. از انواع کانتینر میتوان به جنس آلومینیومی آن که بسیار مقاوم است اشاره نمود. ساخت و تولید انواع کانتینر علاوه بر اینکه از استانداردهای بين المللی تابعيت میکنند بايد بر اساس معيارهای سازمان بين المللی استاندارد نیز باشد که در ادامه به توضیحات کاملی درباره انواع کانتینر فروشی در ایران خواهیم پرداخت.

 • کانتینر کالای خشک

کانتینر کالای خشک از رایج ترین انواع کانتینر میباشد که هر گونه کالای خشک مشمول بکارگیری از این نوع کانتینر میشود. همچنین کانتینر کالای خشک از پرکاربردترین انواع کانتینر میباشد. این کانتینر دارای عرض و ارتفاع 8 و طول 12 یا 20 فوت هستند که درب این آن در ابتدا و انتهای آن قرار دارد و جالب است بدانید که کانتینر کالای خشک اولین نوع کانتینر بوده است.

 • کانتینر یخچال دار

یکی دیگر از انواع کانتینر ها کانتینر یخچال دار میباشد که همان گونه که از اسمش مشخص است دارای سیستم های خنک کننده است و برای محموله هایی که امکان فاسد شدن آن ها وجود دارد مانند مواد غذایی بسیار مناسب است. در این کانتینر برای خنک نگه داشتن هوا از روش های متفاوتی از جمله استفاده از گازهای خنک کننده انجام میشود.

 • کانتینر عایق بندی شده

کانتینر های عایق بندی به نحوی عایق بندی شده اند که این امکان را داشته باشند تا محفظه داخل را خنک نگه دارند که معمولا برای کالاهایی مانند دارو، گوشت یخ زده، بستنی و یخ و دیگر کالا های این چنینی مورد استفاده قرار میگیرد. برخی از انواع کانتینر با استاندارد بالاتری از میزان عایق بودن برخوردار هستند که در این نوع بسته به نوع باری که داخل آن قرار دارد عایق بندی خاصی اعمال خواهد شد.

 • کانتینر حرارتی

کانتینر حرارتی عملکردی بر عکس کانتینر یخچالی و دیگر انواع کانتینر ها دارد. یعنی برای حمل موادی که نیاز به دمای بالا دارند مورد استفاده قرار میگیرد. کانتینر حرارتی عملکرد فوق العاده ای در برابر کنترل درجه حرارت داشته بطوریکه این کانتینر ها باعث محافظت از طیف گسترده ای از محصولات حساس به دما خواهند شد. این کانتینر دارای عایق حرارتی در بدنه خود بوده که از جنس فوم پلی یورتان و یک موتور گرما ساز میباشد.

 • کانتینر روباز

کانتینر روباز یکی دیگر از انواع کانتینر میباشد که مانند کانتینر کالای خشک مورد استفاده قرار میگیرد. تنها با این تفاوت که از پارچه ای کرباسی بجای سقف در آن استفاده میشود. کانتینر روباز برای حمل کالاهایی با بسته بندی نامشخص یعنی حبوبات ، شن ، ماسه و غیره مناسب است. همچنین جنس دیواره این کانتینر از استیل موج دار و کف آن چوبی است.

 • کانتینر پهلو باز

این کانتینر برای امکان بارگیری کالا از پهلو طراحی شده است. یعنی درب آن ها از پهلو قابل باز شدن میباشد بطوریکه یک طرف کانتینر های پهلو باز از دو در تشکیل شده است که این کانتینر مزیت های بیشتری نسبت به کانتینر نرمال دارد که این مزیت ها شامل موارد زیر میباشد:

  • استفاده حداکثری از حجم کانتینر
  • آسان شدن بارگیری
  • بارگیری در کمترین زمان
  • امکان جای دادن کالا های بیش از اندازه بزرگ در خود
 • کانتینر روباز و پهلو باز

کانتینر های رو و پهلو باز نیز مانند انواع کانتینر های رو باز و کانتینر های پهلو باز میباشد. یعنی در واقع ترکیبی از این دو نوع کانتینر است که کاربرد خاص خود را دارد. تا به این جا در رابطه با 7 تا از انواع کانتینر به شما کاربران گرامی توضیح داده ایم که امیدواریم که بطور کامل شما را راهنمایی کرده باشیم.

 • کانتینر مخزن دار

کانتینر های مخزن دار برای حمل کردن مایعات مورد استفاده قرار میگیرند که شکل این کانتینر نیز با دیگر کانتینرها متفاوت است یعنی به شکل استوانه ای میباشد مانند کانتینرهای حمل گاز فشرده که در ادامه درباره انواع کانتینر ها از جمله کانتینر حمل گاز نیز توضیحاتی خواهیم داد. استفاده از این نوع کانتینر به دلیل مزیت های فراوان آن در حمل سوخت بسیار محبوب و مورد توجه قرار گرفته است.

 • کانتینر تهویه دار

برخی از مواد یا کالا ها برای خراب نشدن احتیاج به تهویه دارند که معمولا انواع کانتینر های تهیه دار برای بار چینی این مواد و کالا ها مورد استفاده قرار میگیرد. به همین خاطر برای حمل کردن کالا هایی مانند لوبیا و یا قهوه ار این نوع کانتینر ها استفاده میشود که کانتینر های تهیه دار به کافی کانتینر نیز معروف میباشند.

 • کانتینر تاشو

کانتینر های تاشو کاربرد کمتری نسبت به انواع کانتینر های دیگر دارد و کمتر مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین این کانتینر ها در صورت نیاز به دلیل دارا بودن قابلیت تا شدن، حجم کمتری را نیز اشغال میکنند. در ادامه مطلب درباره آخرین نوع از کانتینر ها یعنی کانتینر مخصوص حمل گاز فشرده به شما کاربران گرامی توضیح مختصری خواهیم داد.

 • کانتینر حمل گاز فشرده

شکل ظاهری این کانتینر ها مانند کانتینر های مخزن دار به صورت استوانه ای میباشد که با توجه به اسمی که دارد برای حمل کردن گاز ها از این نوع کانتینر استفاده میکنند. در این مقاله درباره انواع کانتینر (11 نوع) به شما کاربران گرامی توضیحات مختصری ارائه شد. اما در صورت بهره مندی از هرگونه مشاوره در زمینه کانکس و کانتینر میتوانید با شماره تلفن های کانکس سازه تماس حاضل فرمایید و از مشاوره رایگان ما برخوردار شوید.

لطفا به این مطلب رای دهید

88%

88%

عالی
 • امتیاز نویسنده

  8.8

 • امتیاز کاربران (0 رای)

  0

درباره نویسنده بیشتر بدانید ...

لطفا دیدگاه خود را بنویسید (-:

تماس بگیرید