تفاوت کانکس و کانتینر چیست | کانکس سازه

0

تفاوت کانکس و کانتینر بطور کلی در این است که کانتینر برای حمل محصول و کالا ساخته میشود اما کانکس برای استفاده انسان در فضای داخلی آن تولید میشود. یکی دیگر از تفاوت کانکس و کانتینر ابعاد آنها میباشد که کانکس با توجه به نیاز کاربر در ابعاد مختلف و با امکانات متفاوت ساخته میشود اما کانتینر سازی معمولا دارای دو سایز 20 و 40 فوت میباشد. تفاوت کانکس و کانتینر در موارد دیگری نیز قابل ذکر است. برای مثال به دلیل اینکه کانتینر برای حمل محصول مورد استفاده قرار میگیرد بدون پنجره و درب طراحی شده در صورتی که کانکس دارای درب و تعدادی پنجره میباشد. جهت مقایسه کانکس و کانتینر از لحاظ تعریف و کاربرد در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

کانکس چیست

برای اینکه تفاوت کانکس و کانتینر را بطور کامل بدانیم لازم است در ابتدا با کانکس و کاربردهای آن آشنا شویم. کانکس به سازه های پیش ساخته ای گفته میشود که برای کاربری های مختلف تولید میشود. تفاوت کانکس و کانتینر در این میباشد که کانکس در اصل برای استفاده به عنوان سکونت گاهی موقت مورد استفاده قرار میگیرد که بسیار سریع ساخته میشود و با داشتن قابلیت جابجایی به راحتی میتوان آن را تغییر موقعیت داد. در ادامه باید گفت استفاده از کانکس به جای سازه های بنایی باعث صرفه جویی در زمان و هزینه میشود. همچنین لازم است بدانیم که کانکس علاوه بر سیستم برق کشی و روشنایی میتواند دارای امکاناتی از جمله سرویس بهداشتی، آشپز خانه، اتاق استراحت، سیستم تهویه هوا و کولر باشد که این موضوع میتواند از دیگر فرق کانکس و کانتینر به شمار برود.

کاربرد کانکس

همانطور که گفته شد مهمترین کاربرد سازه های پیش ساخته اسکان موقت میباشد اما بعدها کاربرد های دیگری نیز به کانکس ها اضافه شد که موجب رشد این صنعت و تعامل آن با شهروندان شد. از مهمترین کاربردهای کانکس که موجب تفاوت کانکس و کانتینر نیز میشود استفاده از کانکس به عنوان کانکس مسکونی و کیوسک خدمات شهری میباشد که خدمات مختلفی را به مردم ارائه میکنند. با گذشت زمان کانکس کاربرد هایی برای اسکان دائم خانوار مانند ویلایی و خانه های قابل حمل نیز در زیر شاخه محصولات تولید کنندگان سازه های پیش ساخته قرار گرفت که باعث استقبال بیشتر مردم شد. از دیگر تفاوت کانکس و کانتینر میتوان به ظاهر آن ها اشاره کرد که کانکس ها بدلیل ظاهر زیبایی که دارند در زیباسازی شهر نیز موثر میباشند.

کانتینر چیست

در قسمت های قبل به برخی تفاوت کانکس و کانتینر پرداختیم اما در رابطه با کانتینر باید بگوییم که به جعبه های مکعب آهنی شکلی گفته میشود که برای حمل و نقل دریایی جهت جابجایی کالا و محصولات شرکت های داخلی و خارجی مورد استفاده قرار میگیرد. هدف اصلی از تولید کانتینر ساخت یک محفظه ای میباشد که از نظر آبندی کاملا ایزوله بوده تا بتوان در کشتیرانی توسط آن، کالاهای مختلف را حمل و از کشوری به کشور دیگر انتقال داد. همچنین این کانتینرها از مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند زیرا به دلیل اینکه در زمان جابجایی یا برخورد آن ها با یکدیگر هنگام بارگیری و تخلیه در کشتی به کالاهای درون آنها آسیبی وارد نشود. امیدواریم تا به این جا درباره تفاوت کانتینر و کانکس توانسته باشیم راهنمایی مناسبی به شما کاربران گرامی ارائه کرده باشیم.

کاربرد کانتینر

کانتینرها دارای کاربردهای مختلفی میباشند که همین تنوع در کاربرد آنها موجب بوجود آمدن انواع مختلف آن شده است تا هر کدام بصورت اختصاصی برای محصولات و کالاها با ابعاد مختلف مورد استفاده قرار بگیرند. همین موضوع یعنی قابلیت حمل و نقل محصولات میتواند از مهمترین تفاوت کانکس و کانتینر با یکدیگر باشد. استفاده از کانتینر درون شهر شاید به این خاطر است که چون بدنه خارجی آنها از ورق فولادی سنگین ساخته شده بتوانند بهترین انتخاب برای استفاده به عنوان انبار در درون یک توقفگاه و یا حتی تعویض روغن ماشین آلات سنگین، انبار مصالح ساختمانی پروژه ها و از این قبیل کاربری ها باشد. عمر کانتینرها طبق یک سند با نام برگه سبز مشخص میشود که این برگه سبز در زمان تولید کانتینر صادر میگردد. کانکس سازه این افتخار را دارد تا جهت خرید کانکس و کانتینر مشاوره لازم را به شما عزیزان ارائه دهد.

لطفا به این مطلب رای دهید

91%

91%

عالی
  • امتیاز نویسنده

    9.1

  • امتیاز کاربران (0 رای)

    0

درباره نویسنده بیشتر بدانید ...

لطفا دیدگاه خود را بنویسید (-:

تماس بگیرید